Meditačné ústranie v Zaježovej

Bližšie informácie

Možnosti ústrania v prírode

Sprevádzanie

Cenník ústrania v prírode

Rezervácia ústrania v prírode


V rámci Centra Long ponúkame priestor pre meditačné ústranie – ústranie v prírode na tichom mieste v malebnej Zaježovej. Domček je jednoducho funkčne vybavený na celoročné užívanie. Má dva samostatné priestory, preto ho môžu využiť aj partneri, prípadne kamaráti so spoločným zámerom. Ak sa hlásite ako jednotlivec, druhý priestor ostáva neobsadený a máte k dispozícii oba priestory. 

Meditačné ústranie napĺňa potrebu stiahnuť sa z každodenného života do samoty, do prírody, kde sa človek môže venovať sebe, duchovnej praxi, či oddychovať a zregenerovať sily. Je vhodné tiež pre pôsty – spojenie pôstu s pobytom osamote a v prírode je ideálne.

Kombinácia ústrania v prírode s pobytom v tme je tiež veľmi vhodná a dá sa robiť troma spôsobmi. Buď môžete prísť na jeden až viac dní do ústrania pred pobytom v tme, aby ste sa viac pripravili, upokojili, stíšili, a potom vstúpite do tmy na počet dní, koľko cítite, že potrebujete a zvládnete. Alebo môžete po skončení pobytu v tme ostať na ústraní v prírode, aby ste mali čas na integráciu po tme, a postupne sa preladili na každodenný život. Alebo ideálne prídete aj pred pobytom v tme, a aj ostanete po pobyte v tme na ústraní v prírode.


Bližšie informácie

Vybavenie domčeku

Domček obsahuje dva samostatné priestory, s posteľou a jednoduchým nábytkom. Je tiež k dispozícii náčinie na jednoduchú prípravu suchého jedla, rýchlovarná konvica, nádoby na pitie a jedlo, príbor. Môžete si vyžiadať plynový varič za symbolický príplatok. V domčeku je pitná voda, ktorú si naberáte do bandasky z blízkej studne. V blízkosti domčeku je suché WC, vonkajšia sprcha a ohnisko. Vykurovanie v zime je zabezpečené cez kachle na drevo. V zimnom období je možnosť sprchovať sa teplou vodou v našom rodinnom dome vo vopred dohodnutom čase.

Strava

Môžete si tiež od nás objednať varené jedlo – viac info je v cenníku nižšie. Varíme chutne, výdatne, pestro a počas sezóny používame prevažne zeleninu z našej záhrady . Bylinky na čaj zbierame z nášho pozemku, blízkej prírody a sušíme na používanie do celého roka. V cenníku nájdete varianty pre jedlo, z ktorých si môžete vybrať.

  • Raňajky máte neustále po ruke v domčeku. K dispozícii sú műsli a jablká, ktoré vám doplníme v prípade spotreby.
  • Varené jedlo vám raz denne (v čase obeda) donesieme priamo k domčeku vo vopred dohodnutom čase tak, aby sme vás nerušili.
  • Ak máte diéty z vážnych zdravotných dôvodov (bezlepková a bezmliečna, alergie a pod.) treba nám to nahlásiť dopredu (vyplníte v prihlasovacom formulári). Ak je diéta príliš zložitá, je potrebné sa vopred dohodnúť. Máme ochotu vám vyjsť v ústrety, ale ak budú vaše nároky na stravu príliš zložité, môže to navýšiť cenu stravy.

Asi 10 minút pešo od ústrania sa nachádzajú malé potraviny Coop Jednota.


Možnosti ústrania v prírode

  • samozásed
  • Relaxačný pobyt v prírode
  • detoxikačné ústranie v prírode s diétou
  • meditačný výcvik so sprevádzaním
  • Liečivý pobyt so sprevádzaním

Sprevádzanie

Môže byť vítané, ak máte počas ústrania v blízkosti skúseného sprievodcu, s ktorým by ste v prípade potreby mohli zdieľať, poradiť sa, dostať podporu. Ak máte záujem o sprevádzanie, ideálne je to aspoň orientačne uviesť v prihlasovacom formulári. Sprevádzanie si môžete vyžiadať aj počas ústrania, podľa aktuálnej potreby a našich momentálnych možností. Môžete si zvoliť nasledovné typy sprevádzania:

Rozhovor so zdieľaním a odporúčaniami – čas podľa potreby (od 30 – 60 minút). Môžete si vybrať sprievodcuRomana alebo Katku, či oboch súčasne.

Vedená meditácia na rozvíjanie bdelosti, láskyplnosti a súcitu – čas podľa dohody (od 30 – 45 minút). Sprievodca Roman

Relaxačný zvukový kúpeľ (hlboká liečivá relaxácia v ľahu s použitím zvukov hudobných nástrojov a hlasu) – 1 hod. Sprievodkyňa Katka

Individuálna konzultácia s priamym sprevádzaním vo vnútornej práci spojenej s očistou a liečením – 2 hod. Sprievodkyňa Katka


Kalendár voľných termínov

Rezervujte si termín vyplnením rezervačného formuláru. Prípadne môžete konzultovať termín a vaše potreby mailom ( info@centrumlong.sk ) alebo na čísle 0908 489 933.


Cenník a podmienky rezervácie

Ústranie -ubytovanie15 € / noc

13 € / noc

Pri počte nocí 1 až 6

Pri počte nocí 7 až viac

Vegetariánska strava15 € / celodenná strava

9 € / raňajky, obed

13 € / obed, večera


7 € /obed


1 € / deň
V cene je músli a jablko na raňajky, obed a večera (varené jedlo) + šalát, čaj.

V cene sú – raňajky: musli a jablko, obed: varené jedlo+ šalát, čaj.

V cene sú – obed a večera (varené jedlo) + šalát, čaj.

V cene je hlavné varené jedlo, šalát alebo polievka, čaj.

Plynový varič
SPREVÁDZANIE

Rozhovor so zdieľaním a odporúčaniami

Vedená meditácia na rozvíjanie bdelosti, láskyplnosti a súcitu – čas podľa dohody (od 30 – 45 minút)

Relaxačný zvukový kúpeľ (hlboká relaxácia s použitím liečivých hudobných nástrojov) – 1 hod.

Individuálna konzultácia s priamym sprevádzaním vo vnútornej práci – 2 hod.

Dobrovoľný dar

Odporúčaná suma 30 €


Odporúčaná suma 40 €
Prispievate podľa vlastného uváženia a možností.
Suma je odporúčaná, prispievate podľa vlastného uváženia a možností.


Podmienky rezervácie

Termín si môžete rezervovať mailom, po vyžiadaní vám zašleme voľné dni: info@centrumlong.sk Vybraný termín je záväzne rezervovaný až po uhradení zálohy. Záloha je úhrada poplatku za ubytovanie. Príklad: Objednáte si 6 nocí, zálohu platíte 6 x 15 eur = 90 €.)

Zálohu je potrebné zaplatiť najneskôr do 7 dní od rezervácie. V prípade, že zálohu do 7 dní neuhradíte, termín môžeme ponúknuť inému záujemcovi.

Storno poplatok pri zrušení rezervácie 

Pred rezervovaným termínomStorno poplatok:
2 mesiace20% zo zálohy
1 mesiac až 10 dní70% zo zálohy
10 dní a menej100% zo zálohy

V prípade, že zabezpečíte pre stornovaný termín náhradníka v rovnakom rozsahu dní, môže byť záloha presunutá na náhradníka.


Chcete sa niečo spýtať? Napíšte nám na info@centrumlong.sk alebo zavolajte na 00421 908 489 933.


Fotogaléria