Aktuálne

Retreat pre ženy – Sebaprijatie skrze zrkadleni 2. – 4.2.

Doprajte si čas v lone prírody pre vaše vnútro – pre stíšenie, očistu, liečenie, dosycovanie. Retreat bude tematicky zameraný na rozvinutie praktickej zručnosti v technike zrkadlenia – účinnému prostriedku k sebaprijatiu a prijatiu druhých. Budeme tak pracovať s vnútorným dieťaťom, so zraneniami z minulosti, ich očiste, liečení a dosycovaní toho, čo sa nám nedostalo. Tým sa vytvorí priestor k hlbšiemu pochopeniu ako nakladať zdravšie s emóciami, ako ich utišovať, ako utišovať myšlienky a rozvíjať bdelosť. Budeme sa učiť púšťať negatívne zvyky a programy a naopak rozvíjať to, čo je prospešné pre nás aj druhých. Prejdeme hlbšou očistnou prácou v intimite a bezpečí ženského kruhu, kde si budete môcť zažiť silu vzájomnej podpory, spolupatričnosti, spontánne rituály, ktoré vám pomôžu odblokovať záseky, opraviť energetický systém vašej pôvodnej rodiny, či prečistiť rodovú záťaž a nastaviť zdravé hranice. Čím sa vám obnoví sila a odvaha pre potrebnú zmenu vo vašom života a odhodlaní pokračovať na ceste v súlade so srdcom.

Viac informácií o kurze

Využite voľné adventné a slnovratové termíny v našej tme.

U nás môžete absolvovať pobyt v tme, ústranie v tme, či prejsť skrze terapiu tmou.  Od 1. – 23.decembra máme voľné termíny, môžeme vám poradiť, či pomôcť vybrať ten správny termín pre vás. Robíme tmu už od roku 2013 a preto máme bohaté skúsenosti. Tma je veľmi účinný a silný nástroj, ktorý môže zásadne transformovať váš život v oblastiach, kde by ste bežne dosiahli podobný efekt oveľa náročnejšie. Viac info: 0908489933, info@centrumlong.sk

Viac informácií o terapii tmou Rezervovať pobyt v ústraní v tme

Ústranie v prírode Zaježovej sa norí do ticha a kratších dní

@Julia Lakosil

Ústranie uprostred stišujúcej sa prírody napomáha viac sa stiahnuť do vnútra a spomaliť. Jednoduchosť prírody zjednodušuje aj spokojnosť. Keď sme dlhší čas v jednoduchom prostredí, potreby sa zjemňujú, pozornosť sa môže obrátiť viac do vnútra, kde v prepojení s prírodou nachádzame prirodzenú prirodzenosť, ktorej stačí že len je. Ako voda keď je vodou, zem zemou, vzduch vzduchom, oheň ohňom, strom stromom…Tak aj človek môže byť človekom. Nemusí nič dosahovať, stať sa niekým, aby mal hodnotu, aby sa cítil spokojný. A takáto spokojnosť si nevyžaduje veľa, aby bola uspokojená. Potreby a nároky na život sa zjednodušia a prichádza dobrovoľná skromnosť. Z tohto dôvodu sme vytvorili ústranie v prírode. Miesto je stvorené pre meditačné retreaty, či relax a oddych v prírode. Rozľahlé lesy, lúky so šírymi výhľadmi sú všade naokolo. Nezaťažení nepokojom, stresom, a povinnosťami vidíme jasne a presne aký je svet a aké jednoduché je to, čím sme práve teraz. Táto ľahkosť je darom tohto miesta, ktoré si potom môžete odniesť domov, do vzťahov, či do svojej praxe.

Viac informácií o ústraní v prírode

Individuálne konzultácie s priamym sprevádzaním vo vnútornej práci spojenej s očistou a liečením osobne alebo online

Zdieľam skúsenosti a pochopenia z mojej doterajšej cesty (práce na sebe a práce s ľuďmi) a všetkého čo som sa naučila od mojich učiteľov a sprievodcov. Prajem si od srdca nech môžem inšpirovať a podporiť každého, kto sa ocitá v situáciách a procesoch, ktorými som si v živote prešla, či stále prechádzam. Môžem vám tak zasvietiť na vašu vlastnú cestu v súlade s vašim zámerom, s čím chcete pracovať. Prípadne pomôcť vyjasniť, kde sa momentálne nachádzate, aký je bod vašej práce, aký je váš momentálny potenciál a ako ho môžete rozvinúť dobrým smerom. Mám skúsenosti v práci s depresiami, zneužitím, úzkosťami a panickými atakmi, fóbiou, závislosťou, fanatizmom, negatívnymi zvykovými sklonmi a programami, nespokojnosťou v partnerstve, či v práci. Tiež ak ste rodičia a čelíte ťažkosťami vo vzťahu s deťmi. Trpíte nízkou sebahodnotou, neprijatím seba, sebaobviňovaním. Ak vás ovládajú negatívne emócie ako je strach, hnev, závisť, túžba, pýcha a pod. Viem vás podporiť v práci s mysľou, utišovaním myšlienok a emócií, v rozvíjaní stability, trpezlivosti, vnútorného pokoja a rovnováhy – strednej cesty slobodnej od extrémov. Pomôcť s rozvíjaním láskavosti a súcitu, ctností srdca, múdrosti a postupného zrenia na ceste, odpúšťania ako celoživotnej cesty.

Pracujem hlavne skrze meditáciu, telo, jeho pocity, dych, pohyb, účinné energetické očisťovanie, uvoľňovanie blokov, tráum, zranení, zvedomovanie zásekov a ich uvoľnenie, obnovenie sebaprijatia a dosycovanie potrebného skrze aspekty vnútorného dieťaťa a ozdravovanie rodinných systémov, aby sa obnovila prirodzenosť a spontanita, cez živly a prírodu. Pracujem v rovine srdca, kedy sa zámerne odhaľujú a očisťujú ilúzie a tendencie ega, aby ostalo prirodzene to, čo je nám vrodené. Pracujem s princípom zrkadlenia, ktorý vychádza z náhľadu, že všetko čo zažívame a čo vidíme vo svete je odraz nášho vnútra. Cez vizualizáciu a priame nahliadanie do vlastného vnútra pomáham správne čítať v tomto zrkadlení, čo vedie k porozumeniu a súladeniu so životom. Pomáham nastaviť zdravé hranice, čím sa môže obnoviť rešpekt a trpezlivosť na ceste, ktoré sú základom prijatia zodpovednosti a uvoľnenia.

Ak si chcete dohodnúť sedenie, píšte alebo volajte: info@centrumlong.sk, 0908489933

Viac o Katke Miesler

Podporte spolu s nami aktivity Nadácie Dhammadipa

Cílem Ctihodného Dhamadipy je pomáhat – jeho světová turné předávají Buddhovo poselství trpícím. Po obdobném angažmá v indickém Sakarwadi se Ctihodný rozhodl založit ve své domovské zemi, v České republice, Nadaci Dhammadipa, která by kromě dalších aktivit, vybudovala duchovní centrum Santa Vana. Shanta Vana, „Utišený les“ je středisko určené pro všechny duchovní směry a pro buddhistické skupiny všech tradic – v duchu teze „je jen jeden buddhismus“.

Shanta Vana se nachází v malebné a chráněné oblasti Český ráj.

Podporte dobudovanie tohto centra aby sme pomohli vytvoriť útočište pre nás a iné bytosti.

Ako môžete pomôcť