Kurzy

Intenzívny meditační zásed – Bdělost a soucit

Termín: 2. – 7.7. 2024

Sprevádza: Roman Miesler

Miesto: Centrum Long Zaježová

Počas tohto retreatu budeme vyváženě budovat tři pilíře každé správné duchovní praxe, a to cnost, všímavost a moudrost. Což jsou zároveň i předpoklady pro spokojený život prostoupený empatií, citlivostí a bdělou přítomností. Důraz bude na využitelnost metod práce s myslí pro běžný život laického praktikujícího. Zásed je pro vás, kdo si přejete jít hloubjěji v meditaci a dokážete zústat v tichu na niekolik dní (na zásedu sa mlčí).

Viac informácií o kurze

Retreat pre ženy – Rieka spokojnosti

Termín: 1. – 4.8. 2024

Sprevádza: Katka Miesler

Miesto: Centrum Long Zaježová

Pozývame ženy ponoriť sa do vnútra a zároveň spoločne v spolupatričnosti kruhu žien. Doprajte si čas strávený v prírode pre seba a vypýtajte si ho od svojej rodiny ako zaslúžený darček. Aby ste sa mohli vrátiť domov viac uvoľnené, prečistené, dosýtené a spokojné. Čím ich môžete spätne obohatiť. Spokojnosť je pokoj, ktorý vyviera z vnútorného prijatia vecí tak, ako sú. A zároveň zo schopnosti postaviť sa čelom k životu a prijať zodpovednosť za to, čo sa nám v živote deje. Kedy chápeme, že držíme volant nášho života vo vlastných rukách. Pretože ako hovorieva často náš učiteľ: „Keď sme my v pohode, všetko je v pohode.“

Viac informácií o kurze

Dream Yoga – Joga snov s Čamtrul Rinpočhe

Termín: 16. – 19.8. 2024

Učiteľ: Čamtrul Rinpočhe Lobsang Gyatso

Miesto: Centrum Long Zaježová

Toto ústranie bude o získaní skúsenosti s tým, aký je v skutočnosti sen a ako môžeme premeniť, transformovať naše sny. Čamtrul Rinpočhe vysvetlí ako sa môžeme naučiť kontrolovať naše sny a používať ich ako cestu. Tiež preberie stav snov ako jeden zo šiestich stavov vedomia. Rinpočhe učí hlbokým a presným spôsobom.

Viac informácií o kurze

Fotogaléria kurzov