Meditačné ústranie v Zaježovej

Bližšie informácie

Sprevádzanie

Kalendár voľných termínov

Cenník a rezervácia


V rámci centra Long ponúkame priestor pre meditačné ústranie na tichom mieste v malebnej prírode Zaježovej. Domček je jednoducho funkčne vybavený na celoročné užívanie. Má dva samostatné priestory, preto ho môžu využiť aj partneri, prípadne kamaráti so spoločným zámerom. Ak sa hlásite ako jednotlivec, druhý priestor ostáva neobsadený a máte k dispozícii oba priestory. 

Meditačné ústranie napĺňa potrebu stiahnuť sa z každodenného života do samoty, do prírody, kde sa človek môže venovať sebe, duchovnej praxi, či oddychovať a zregenerovať sily. Je vhodné tiež pre pôsty – spojenie pôstu s pobytom osamote a v prírode je ideálne.

Môže slúžiť aj ako kombinácia s ústraním v tme, ktoré tiež v rámci centra ponúkame. Buď v rámci prípravy pred tmou môže stráviť pár dní pred nástupom. Alebo po skončení pobytu v tme, ostane ešte pre lepšiu integráciu na jeden či viac dní.


Bližšie informácie

Vybavenie domčeku

Domček obsahuje dva samostatné priestory, s posteľou a jednoduchým nábytkom. Je tiež k dispozícii náčinie na jednoduchú prípravu suchého jedla, rýchlovarná konvica, nádoby na pitie a jedlo, príbor. V domčeku je pitná voda, ktorú si naberáte do bandasky z blízkej studne. V blízkosti domčeku je suché WC, vonkajšia sprcha a ohnisko. Vykurovanie v zime je zabezpečené cez kachle na drevo. V zimnom období je možnosť sprchovať sa teplou vodou v našom rodinnom dome vo vopred dohodnutom čase.

Strava

Môžete si tiež od nás objednať varené jedlo – viac info je v cenníku nižšie. Varíme chutne, výdatne, pestro a počas sezóny používame prevažne zeleninu z našej záhrady . Bylinky na čaj zbierame z nášho pozemku, blízkej prírody a sušíme na používanie do celého roka. V cenníku nájdete varianty pre jedlo, z ktorých si môžete vybrať.

  • Raňajky máte neustále po ruke v domčeku. K dispozícii sú műsli a jablká, ktoré vám doplníme v prípade spotreby.
  • Varené jedlo vám raz denne (v čase obeda) donesieme priamo k domčeku vo vopred dohodnutom čase tak, aby sme vás nerušili.
  • Ak máte diéty z vážnych zdravotných dôvodov (bezlepková a bezmliečna, alergie a pod.) treba nám to nahlásiť dopredu (vyplníte v prihlasovacom formulári). Ak je diéta príliš zložitá, je potrebné sa vopred dohodnúť. Máme ochotu vám vyjsť v ústrety, ale ak budú vaše nároky na stravu príliš zložité, môže to navýšiť cenu stravy.

Asi 10 minút pešo od ústrania sa nachádzajú malé potraviny Coop Jednota.


Sprevádzanie

Môže byť vítané, ak máte počas ústrania v blízkosti skúseného sprievodcu, s ktorým by ste v prípade potreby mohli zdieľať, poradiť sa, dostať podporu. Ak máte záujem o sprevádzanie, ideálne je to aspoň orientačne uviesť v prihlasovacom formulári. Sprevádzanie si môžete vyžiadať aj počas ústrania, podľa aktuálnej potreby a našich momentálnych možností. Môžete si zvoliť nasledovné typy sprevádzania:

Rozhovor so zdieľaním a odporúčaniami – čas podľa potreby (od 30 – 60 minút). Môžete si vybrať sprievodcu.

Vedená meditácia na rozvíjanie bdelosti, láskyplnosti a súcitu – čas podľa dohody (od 30 – 45 minút). Sprievodca Roman

Relaxačný zvukový kúpeľ (hlboká liečivá relaxácia v ľahu s použitím zvukov hudobných nástrojov a hlasu) – 1 hod. Sprievodkyňa Katka

Vnútorná cesta so zámerom liečenia zranení z detstva, harmonizácie a zdravého používania emócií (vedená vizualizácia s technikami uvoľnenia zablokovaných energií) – čas podľa potreby (od 1,5 – 2 hod.) Sprievodkyňa Katka

Sprievodcovia

roman

Roman Miesler 
Praktikujem meditáciu od roku 1989. Moja súčasná prax zahŕňa vipassanové meditácie a techniky tibetského budhizmu. Kladiem dôraz na celkový rozvoj, zemitosť, otvorenosť, súcitenie a nepretržitú – kontinuálnu meditáciu, ktorá nie je odlišná od bežného, zdravo vedeného života.  
Vediem tiež pravidelné meditačné semináre od roku 2003 a sprevádzam ľudí v ústraní v tme od roku 2013.

katka

Katka Miesler

Zdieľam skúsenosti a vedomosti z vlastnej cesty transformácie a oslobodzovania. V práci s ľuďmi sa snažím o vyvážený prístup, účinne kombinujúci meditáciu, prácu s telom, emóciami, očistu, sebapoznanie, rozvíjanie správneho pochopenia, múdrosti a súcitu, pre odhalenie plného potenciálu a hlbšieho zmyslu života, aby bol prospešný aj pre iných. Sprevádzam ľudí v ústraní v tme od roku 2013 a pracujem s ľuďmi skupinovo a individuálne od roku 2004. Ponúkam aj individuálnu energetickú prácu s očistou pre ľudí, ktorí potrebujú podporu.

Pri sprevádzaní ľudí účinne kombinujeme skúsenosti z našich doterajších, trošku odlišných ciest a prístupov. Zameriavame sa tiež na prácu so zvykovými sklonmi, spracovanie minulosti, prácu s vnútorným dieťaťom – so zraneniami z detstva. Podporujeme v ľuďoch zrelosť v rovine osobnosti, duchovna, vzťahov, v rodine, partnerstve, s deťmi. Vnímame tiež ako dôležitú príprava na smrť.

Vedieme tiež skupinové ústrania, ktoré môžu byť buď prípravou na individuálne meditačné ústranie, či ústranie v tme alebo pokračovanie vo vnútornej práci po absolvovaní ústrania.


Kalendár voľných termínov

Rezervujte si termín vyplnením rezervačného formuláru. Prípadne môžete konzultovať termín a vaše potreby mailom ( info@centrumlong.sk ) alebo na čísle 0908 489 933.


Cenník a podmienky rezervácie

Ústranie -ubytovanie12 € / noc

10 € / noc

2 € / noc

Pri počte nocí 1 až 3

Pri počte nocí 4 až viac

Doplatok za perinu a posteľnú bielizeň
Vegetariánska strava13 € / celodenná strava

8 € / raňajky, obed

11 € / obed, večera


6 € /obed


1 € / deň
V cene je músli a jablko na raňajky, obed a večera (varené jedlo) + šalát, čaj.

V cene sú – raňajky: musli a jablko, obed: varené jedlo+ šalát, čaj.

V cene sú – obed a večera (varené jedlo) + šalát, čaj.

V cene je hlavné varené jedlo, šalát alebo polievka, čaj.

Plynový varič
SPREVÁDZANIE
Rozhovor so zdieľaním a odporúčaniami
Dobrovoľný darPrispievate podľa vlastného uváženia a možností.
Vedená meditácia na rozvíjanie bdelosti, láskyplnosti a súcitu – čas podľa dohody (od 30 – 45 minút)

Relaxačný zvukový kúpeľ (hlboká relaxácia s použitím liečivých hudobných nástrojov) – 1 hod.

Vnútorná cesta liečenia vnútorného dieťaťa – 1,5 hod.

Dobrovoľný darOdporúčaná suma 25 eur

Odporúčaná suma 35 eur
Suma je odporúčaná, prispievate podľa vlastného uváženia a možností.


Podmienky rezervácie

Termín si môžte rezervovať mailom, po vyžiadaní vám zašleme voľné dni: info@centrumlong.sk Vybraný termín je záväzne rezervovaný až po uhradení zálohy. Záloha je úhrada poplatku za ubytovanie. Príklad: Objednáte si 7 nocí, zálohu platíte 7 x 10 eur = 70 eur.)

Zálohu je potrebné zaplatiť najneskôr do 14 dní od rezervácie. V prípade, že zálohu do 14 dní neuhradíte, termín môžeme ponúknuť inému záujemcovi.

Storno poplatok pri zrušení rezervácie 

Pred rezervovaným termínomStorno poplatok:
2 mesiace20% zo zálohy
1 mesiac až 10 dní70% zo zálohy
10 dní a menej100% zo zálohy

V prípade, že zabezpečíte pre stornovaný termín náhradníka v rovnakom rozsahu dní, môže byť záloha presunutá na náhradníka.


Chcete sa niečo spýtať?

Napíšte nám na info@centrumlong.sk alebo zavolajte na 00421 908 489 933.