Meditačné ústranie

V tomto silnom období majú mnohí z nás nečakane viac času a možností stiahnuť sa do samoty. V rámci centra Long ponúkame priestor pre individuálne meditačné ústranie na tichom mieste v malebnej prírode Zaježovej.

Je určený pre kohokoľvek, bez rozdielu na duchovný smer a prax, ktorú robíte. Vám, kto máte potrebu stiahnuť sa z bežného života a venovať sa duchovnej praxi spolu s oddychom v prírode. Domček je jednoducho funkčne vybavený na celoročné užívanie.

Môžu ho využiť aj partneri, prípadne kamaráti, ktorí chcú naraz spolu praktikovať, pretože domček má 2 samostatné priestory. Ak sa nahlásite na individuálne ústranie, druhý priestor ostáva neobsadený, aby ste mali súkromie. 

Domček môže slúžiť aj ako kombinácia s ústraním v tme, ktoré tiež v rámci centra ponúkame. Buď v rámci prípravy pred tmou prídete na niekoľko dní pred nástupom. Alebo po skončení pobytu v tme, v rámci lepšej integrácie, ostanete na jeden a viac dní.

Vybavenie domčeku

Domček obsahuje dva samostatné priestory, s posteľou, s nábytkom a náradím na jednoduchú prípravu suchého jedla. (rýchlovarná konvica, nádoby na pitie a jedlo, pitná voda). V prípade, že sa chcete normálne stravovať, môžete si u nás objednať celodennú alebo poldennú varenú vegetariánsku stravu. Počas sezóny varíme prevažne zo zeleniny z našej záhrady. Takto môžete venovať pozornosť iba sebe a vnútornej práci.

V blízkosti domčeku je suché WC a vonkajšia sprcha a ohnisko. Vykurovanie v zime je zabezpečené cez kachle na drevo.

Sprevádzanie

Je tiež dobré keď má človek v ústraní v blízkosti skúseného sprievodcu, aby v prípade potreby mohol zdieľať svoj proces, poradiť sa, dostať podporu a pomoc. Na sprevádzaní sa môžete s nami dohodnúť na mieste podľa dohody. Viac o sprievodcoch.

Cenník a podmienky rezervácie

Ústranie v lete (od začiatku mája do konca septembra)
10 € / noc

8 € / noc
Pri počte nocí 1 až 3

Pri počte nocí 4 až viac
Ústranie v zime (od začiatku októbra do konca apríla)12 € / noc

10 € / noc
Pri počte nocí 1 až 3

Pri počte nocí 4 až viac
Vegetariánska strava10 € / celodenná strava

7 € / poldenná strava
V cene je músli a jablká na raňajky, obed a večera – varené jedlo, čaj.


V cene je músli a jablká na raňajky, obed – varené jedlo, čaj.
Sprevádzanie a podpora miesta Dobrovoľný darPrispievate podľa vlastného uváženia a možností. Týmto spôsobom môžete rozvinúť štedrosť.

Podmienky rezervácie

Termín je záväzne rezervovaný až po uhradení zálohy. Záloha je úhrada poplatku za ústranie. Príklad: Objednáte si 7 nocí v mesiaci jún, zálohu platíte 7 x 8 eur = 56 eur.)

Zálohu je potrebné zaplatiť najneskôr do 14 dní od rezervácie. V prípade, že zálohu do 14 dní neuhradíte, termín môžeme ponúknuť inému záujemcovi.

Storno poplatok pri zrušení rezervácie 

Pred rezervovaným termínomStorno poplatok:
2 mesiace20% zo zálohy
1 mesiac až 10 dní70% zo zálohy
10 dní a menej100% zo zálohy

V prípade, že zabezpečíte pre stornovaný termín náhradníka v rovnakom rozsahu dní, môže byť záloha presunutá na náhradníka.


Chcete sa niečo spýtať?

Napíšte nám na info@centrumlong.sk alebo zavolajte na 00421 908 489 933.