Intenzívny meditačný kurz s Bhante Dhammadipom

Termín:  7. – 12.5. 2024 (utorok až nedeľa)

Učiteľ:  Tomáš Gutman – Bhante Dhammadipa

Miesto:  Centrum Long Zaježová

S radosťou oznamujeme, že nás tento rok po dlhšej pauze opäť príde učiť na Slovensko Bhante Dhammadipa.

Kurz bude venovaný uvedeniu do nedualistickej meditácie na základe teórie a praxe z hľadiska buddhistickej filozofie.

Učenie bude vychádzať z prekladu textu „Vyvstání víry v mahajánu od Ašvagóši“, ktorú Bhante Dhammadipa momentálne prekladá a bude čoskoro vydaný. Výklad bude doplnený aj učením z ďalších cenných čínskych textov.

Formát kurzu bude tradičný s pravidelným striedaním meditácie v sede a meditácie v chôdzi. Večer budú každý deň výklady dharmy. Počas kurzu si budete môcť dohodnúť s Bhantem individuálne konzultácie ku svojej praxi. Kurz bude prebiehať intenzívne, praktikuje sa mlčanie, podáva sa jednoduchá, ale výdatná vegetariánska strava.

Miesto: Kurz bude prebiehať v Centrum Long Zaježová. Počet účastníkov je obmedzený na 20. Preto vás prosíme, aby ste nám dali vedieť váš záujem čo najskôr, aby sme vedeli odhadnúť propagáciu. Ubytovanie bude buď v priestoroch chatiek na meditačné ústranie alebo vo vlastnom stane. V prípade dobrého počasia budeme praktikovať v prírode pod prístreškom.

Učiteľ:  Tomáš Gutman – Bhante Dhammadipa – celosvetovo známy budhistický učiteľ, ktorý sa vyznačuje jemným a uvoľneným prístupom. Učí, že znalosť budhistickej cesty by sa mala uplatňovať v praktickom živote a overovať predovšetkým bezprostrednou skúsenosťou. Jeho učenie vychádza z klasického theravádového buddhizmu aj mahajány. Viac na: www.dhammadipa.cz

„Ctihodný Dhammadípa je ako klenot.“ Čhökji Ňima Rinpočhe

Základný poplatok: 180 eur – v tomto poplatku je zahrnutá organizácia kurzu, ubytovanie, vegetariánska strava (začiatok utorok 7.5. večernou polievkou, končí sa v nedeľu 12.5. obedom.)

V tomto poplatku nie je dar pre učiteľa za vedenie kurzuNa mieste budete môcť v hotovosti prispieť Bhantemu dar za vedenie kurzu a učenie anonymne do kasičky. Podľa starobylej buddhistickej tradície sa predávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov – darov. Rozvíja sa tým tiež štedrosť v rámci finančných možnosti danej osoby. Na mieste k tomu povieme viac.

Viac informácií a prihlášky: info@centrumlong.sk alebo 00421 908 489 933. Pre záväzné prihlásenie je potrebné uhradiť zálohu 100 eur vopred. Informácie o úhrade dostanete po prihlásení sa.