Intenzívny meditačný kurz s Bhante Dhammadipom

Termín: 15. – 20.9. 2022

Učiteľ: Bhante Dhammadipa

Miesto: Meditačné centrum Javorie

Témou kurzu je meditácia šamatá (meditácia kľudu) a uvedenie do základov učenia školy Jógačára – k dispozici bude preklad Sútry o rozvázání uzlů, ktorá učenie tejto školy významne ovplyvnila. 

Formát kurzu bude tradičný s pravidelným striedaním meditácie v sede a meditácie v pohybe. Počas kurzu si budete môcť dohodnúť s Bhantem individuálne konzultácie ku svojej praxi. Každý večer bude dhamma talk, kde bude Bhante vysvetľovať šamatu a vipassanu z pohľadu Jógačáry a ako toto učenie vedie k realizácii Takovosti.

V rámci kurzu sa budete tiež učiť pracovať s jemným dychom (pránou), s meridiánmi, vizualizáciami a so zádržou dychu podľa tibetskej a čínskej tradície. Súčasťou kurzu bude cvičenie čchi-kungu.

Kurz bude prebiehať intenzívne, praktikuje sa mlčanie, podáva sa jednoduchá, výdatná vegetariánska strava, tradične bez večere (Ak si chcete priobjednať polievku na večeru, treba sa dopredu dohodnúť. Pri prihlásení si vyžiadajte informácie.)

Základný poplatok: 185 € – v tomto poplatku je zahrnutá organizácia kurzu vrátane dopravy učiteľa, ubytovanie, vegetariánska strava (začiatok štvrtok 15.9. večernou polievkou, polievka je iba v 1. večer, následné dni sú raňajky a obed, končí sa utorok 20.9. obedom. Ak si chcete priobjednať polievku na večeru, treba sa dopredu dohodnúť a priplatiť si 3 € / polievka. Pri prihlásení si vyžiadajte informácie.)

V tomto poplatku nie je dar pre učiteľa. Za učenie a vedenie budete môcť Ctihodnému Dhammadipovi prispieť na mieste anonymne vo forme daru do kasičky a rozvinúť tak štedrosť. Je preto vhodné si dopredu vyčleniť hotovosť (môže byť v eurách ale aj českých korunách). Podľa starobylej buddhistickej tradície sa predávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov – darov. Na mieste k tomu dostanete viac informácií.

Bhante Dhammadipa – celosvetovo známy budhistický učiteľ, ktorý sa vyznačuje jemným a uvoľneným prístupom. Učí, že znalosť budhistickej cesty by sa mala uplatňovať v praktickom živote a overovať predovšetkým bezprostrednou skúsenosťou. Jeho učenie vychádza z klasického theravádového buddhizmu aj mahajány. Viac na: www.dhammadipa.cz

„Ctihodný Dhammadípa je ako klenot.“ Čhökji Ňima Rinpočhe

Viac informácií a prihlášky: info@centrumlong.sk alebo 00421 908 489 933. Pre záväzné prihlásenie je potrebné uhradiť zálohu 100 € vopred. Informácie o úhrade dostanete po prihlásení sa.