Intenzívny meditačný kurz s Bhante Dhammadipom

Termín: 18. – 24.6. 2023 (nedeľa až sobota)

Učiteľ: Bhante Dhammadipa

Miesto: Centrum Long Zaježová

S radosťou oznamujeme tohoročný meditačný kurz s Bhante Dhammadipom na Slovensku v Zaježovej. 

Kurz bude venovaný uvedeniu do neudalistickej meditácie v rámci spojenia meditácie utíšenia na dych (samathá) a meditácie vhľadu (vipassaná). Na základe textu „Metoda samathy a vipassany z pohledu mahajány “ od patriarchy Hui Si školy Phei Tai – Nebeské terasy. Text vychádza z lotosovej sutry a momentálne ho Bhante prekladá do češtiny. Učenie je vhodné pre všetkých praktikujúcich, no je veľmi užitočné pre praktikujúcich Tibetského buddhizmu. Bhante bude viesť kurz v českom jazyku. Zúčastniť sa môžu aj zahraniční záujemcovia, tí obdržia súhrn inštrukcií a učenia k meditácii v angličtine. Podrobné informácie budú zaslané pred kurzom.

Formát kurzu bude tradičný s pravidelným striedaním meditácie v sede a meditácie v pohybe. K meditáciám budú dávané aj inštrukcie a každý večer bude dhamma talk.

V rámci kurzu sa budete tiež učiť pracovať s jemným dychom (pránou), s meridiánmi, vizualizáciami a so zádržou dychu podľa tibetskej a čínskej tradície. Súčasťou kurzu bude cvičenie čchi-kungu. Podľa potrieb účastníkov sa tiež bude praktikovať mettá.

Kurz bude prebiehať intenzívne, praktikuje sa mlčanie, podáva sa jednoduchá, výdatná vegetariánska strava.

Tento rok zavíta Bhante opäť do Zaježovej – Centrum Long u Mieslerových, preto bude obmedzený počet účastníkov na 23. Preto vás prosíme, aby ste nám dali vedieť váš záujem čo najskôr, aby sme vedeli odhadnúť propagáciu. Ubytovanie bude buď v priestoroch dvoch chatiek na meditačné ústranie alebo vo vlastnom stane. V prípade dobrého počasia budeme praktikovať v prírode pod prístreškom.

Učiteľ:  Bhante Dhammadipa – celosvetovo známy budhistický učiteľ, ktorý sa vyznačuje jemným a uvoľneným prístupom. Učí, že znalosť budhistickej cesty by sa mala uplatňovať v praktickom živote a overovať predovšetkým bezprostrednou skúsenosťou. Jeho učenie vychádza z klasického theravádového buddhizmu aj mahajány. Viac na: www.dhammadipa.cz

„Ctihodný Dhammadípa je ako klenot.“ Čhökji Ňima Rinpočhe

Základný poplatok: 170 eur – v tomto poplatku je zahrnutá organizácia kurzu vrátane dopravy učiteľa, ubytovanie, vegetariánska strava (začiatok nedeľa 18.6. večernou polievkou, koniec sobota 24.6. obedom. V rámci stravy budú denne raňajky, obedy a na večeru polievka. V prípade, že vám budú stačiť raňajky a obedy a nebudete chcieť večer polievku, poplatok je 158 eur.

V tomto poplatku nie je dar pre učiteľa za vedenie kurzuNa mieste budete môcť v hotovosti prispieť Bhantemu dar za vedenie kurzu a učenie anonymne do kasičky. Podľa starobylej buddhistickej tradície sa predávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov – darov. Rozvíja sa tým tiež štedrosť v rámci finančných možnosti danej osoby. Na mieste k tomu povieme viac.

Viac informácií a prihlášky: info@centrumlong.sk alebo 00421 908 489 933. Pre záväzné prihlásenie je potrebné uhradiť zálohu 100 eur vopred. Informácie o úhrade dostanete po prihlásení sa.