Aktuálne

Využite posledné voľné termíny v tme v máji.

Posledné voľné termíny v domčeku pre pobyt v tme v máji sú: 2. – 7.5. a 12.- 22.5. Prečo ísť do tmy? V tme nájdete čo potrebujete. Či už vo forme pochopenia, rekapitulácie a zdravého spracovania vášho doterajšieho života, zážitky svetla, aj poznanie toho, kým naozaj ste. Najlepší spôsob, ako do tmy správne vstúpiť je nič neočakávať, mať dôveru v prirodzenú múdrosť. Keď prestanete na chvíľu myseľ nezdravo zamestnávať, vaše prirodzené zdravie a múdrosť sa prejavia samé od seba. A tak aj keď sa zdá, že vstupujete do tajuplného a neznámeho sveta, nakoniec zistíte, že ste sami sebe bližšie než „doma“. Myseľ môže premietať váš život do zaujímavých detailov. Ako film sa odohrávajú situácie, ktoré si vyžadujú vašu pozornosť, pochopenie, odpustenie a súcit. Viac info: 0908489933, info@centrumlong.sk

Viac informácií o terapii tmou Rezervovať pobyt v ústraní v tme

Máte záujem sa zapojiť do prieskumu ohľadom vplyvu tmy na spánok?

Katedra psychológie FF OU v Ostrave nás oslovili a poprosili o účasť na výskume, ktorý sa zaoberá vplyvom terapie tmou na spánok a vybrané psychologické aspekty. AK by ste mali záujem podeliť sa o vaše skúsenosti, tu sa môžete dozvedieť ako by ste sa mohli zapojiť.

Viac informácií o prieskume

Meditačné ústranie v prírode Zaježovej

@Julia Lakosil

Využite naše ústranie v prírode. Domček je jednoducho, ale prakticky zariadený tak, aby ste sa mohli stiahnuť zo sveta do prírody, do vnútra a spomaliť. Byť v prírode Zaježovej práve v čase, keď sa prebúdza jar, je výborné na detox, či už fyzický alebo psychický. Miesto je stvorené pre meditačné retreaty, či relax a oddych v prírode. Rozľahlé lesy, lúky so šírymi výhľadmi sú všade naokolo. Nezaťažení nepokojom, stresom, a povinnosťami môžete vidieť jasne a uvoľniť sa. Táto ľahkosť je darom tohto miesta, ktoré si potom môžete odniesť domov, do vzťahov, či do svojej praxe.

Viac informácií o ústraní v prírode

Podporte spolu s nami aktivity Nadácie Dhammadipa

Cílem Ctihodného Dhamadipy je pomáhat – jeho světová turné předávají Buddhovo poselství trpícím. Po obdobném angažmá v indickém Sakarwadi se Ctihodný rozhodl založit ve své domovské zemi, v České republice, Nadaci Dhammadipa, která by kromě dalších aktivit, vybudovala duchovní centrum Santa Vana. Shanta Vana, „Utišený les“ je středisko určené pro všechny duchovní směry a pro buddhistické skupiny všech tradic – v duchu teze „je jen jeden buddhismus“.

Shanta Vana se nachází v malebné a chráněné oblasti Český ráj.

Podporte dobudovanie tohto centra aby sme pomohli vytvoriť útočište pre nás a iné bytosti.

Ako môžete pomôcť