Kurzy


Meditační kurz – Přijetí

Termín: 7. – 10.3. 2024

Sprevádza: Roman Miesler

Miesto: Centrum Long Zaježová

Postoj, že se světem, druhými lidmi a hlavně s nám není něco v pořádku je v nás silně zakořeněn. Pomáhá nám ale opravdu být lepšími a cítit se v životě lépe? Když jsme hnáni frustrací, vztekem, nebo kontinuálním podrážděním – může tento motor našeho života vést ke skutečnému dobru? Asi největším paradoxem života je, že když sebe a svět přijmeme, teprve tehdy se můžeme my, i svět změnit. Na kurze budete praktikovat meditační techniky a dostanete výklad dle náhledu Buddhadharmy, které vám můžou pomoct nebát se podívat na svůj život a sebe přes oči pravdy a přijmout zodpovědnost za svůj život. Více porozumět zákonu příčiny a následku. Trénovat vlastní mysl – v schopnosti utišovat mysl, rozvíjet bdělost a lépe nakládat s emocemi. Pracovat se správným záměrem našeho konání na úrovni těla, řeči a mysle – jak rozvíjet opravdovou láskyplnost a soucit se sebou a světem.

Viac informácií o kurze

Retreat pre rodičov/partnerov

Termín: 11. – 14.4. 2024

Sprevádza: Katka a Roman Miesler

Miesto: Centrum Long Zaježová

Ponúkame priestor rodičom/partnerom, bývalým partnerom, ktorí máte spolu deti alebo partnerom bez detí. Či už prídete spolu v páre, alebo samostatne. Doprajte si priestor pre vnútorný posun, ktorý môže pomôcť aj k vonkajšej zmene vo vašich vzťahoch v rodine, v partnerstve. Ak si prajete prehĺbiť vaše vzťahy, či cítite nespokojnosť, ste bezmocní, frustrovaní. Alebo sa točíte v začarovanom kruhu. V malebnej prírode, v bezpečnom a podpornom prostredí.

Viac informácií o kurze

Intenzívny meditačný kurz s Bhante Dhammadipom

Termín: 7. – 12.5. 2024

Učiteľ: Tomáš Gutman – Bhante Dhammadipa

Miesto: Centrum Long Zaježová

S radosťou oznamujeme, že nás tento rok po dlhšej pauze opäť príde učiť na Slovensko Bhante Dhammadipa. Kurz bude venovaný uvedeniu do nedualistickej meditácie na základe teórie a praxe z hľadiska buddhistickej filozofie. Učenie bude vychádzať z prekladu textu „Vyvstání víry v mahajánu od Ašvagóši“, ktorú Bhante Dhammadipa momentálne prekladá a bude čoskoro vydaný. Výklad bude doplnený aj učením z ďalších cenných čínskych textov.

Viac informácií o kurze

Meditační kurz – Bdělost a soucit

Termín: 2. – 7.7. 2024

Sprevádza: Roman Miesler

Miesto: Centrum Long Zaježová

Počas kurzu budeme vyváženě budovat tři pilíře každé správné duchovní praxe, a to cnost, všímavost a moudrost. Což jsou zároveň i předpoklady pro spokojený život prostoupený empatií, citlivostí a bdělou přítomností. Důraz bude na využitelnost metod práce s myslí pro běžný život laického praktikujícího.

Viac informácií o kurze

Retreat pre ženy – Cesta k spokojnosti

Termín: 1. – 4.8. 2024

Sprevádza: Katka Miesler

Miesto: Centrum Long Zaježová

Čo nám chýba k spokojnosti? Mier, ktorý vyviera z vnútorného prijatia vecí tak, ako sú. A zároveň zo schopnosti postaviť sa čelom k životu a prijať zodpovednosť za to, čo sa nám v živote deje. Dva zdanlivo protichodné prístupy a predsa sú veľmi prepojené. Ak sme my spokojné, všetko bude pokojné. Preto si doprajte čas strávený v prírode pre seba a vypýtajte si ho od svojej rodiny ako zaslúžený darček, aby ste mohli potom obohatiť vašu rodinu obnoveným pokojom a silou.

Viac informácií o kurze

Dream Yoga – Joga snov s Čamtrul Rinpočhe

Termín: 16. – 19.8. 2024

Učiteľ: Čamtrul Rinpočhe Lobsang Gyatso

Miesto: Centrum Long Zaježová

Toto ústranie bude o získaní skúsenosti s tým, aký je v skutočnosti sen a ako môžeme premeniť, transformovať naše sny. Čamtrul Rinpočhe vysvetlí ako sa môžeme naučiť kontrolovať naše sny a používať ich ako cestu. Tiež preberie stav snov ako jeden zo šiestich stavov vedomia. Rinpočhe učí hlbokým a presným spôsobom.

Viac informácií o kurze

Fotogaléria kurzov