Intenzívny meditačný retreat s Bhante Dhammadipa

Termín: 15. – 19.8.

Učiteľ: Bhante Dhammadipa

Miesto: Centrum Long Zaježová

Ctihodný Dhammadipa bude tradične učiť meditáciu na dych – šamatu a zameria sa na vysvetlenie významu vedomia na ceste Boddhisatvy. Čo je dôležitý základ mahajánového a tibetského buddhizmu.
Na zásede budeme tiež spoločne recitovať najdôležitejšie buddhistické sutry. Tí, ktorí budú mať záujem, budú môcť prijať sľuby Bodhisattvy – 10 sľubov Samanthabadri, ktoré sú veľkou pomôckou na ceste meditácie.

Zásed začína v nedeľu o 15.00 a končí vo štvrtok po raňajkách. Počet miest je obmedzený na 17. Retreat bude prebiehať intenzívne, praktikuje sa mlčanie, podáva jednoduchá, ale výdatná vegetariánska strava (na večeru bude len polievka).

Bhante Dhammadipa – celosvetovo známy budhistický učiteľ, ktorý sa vyznačuje jemným a uvoľneným prístupom. Učí, že znalosť budhistickej cesty by sa mala uplatňovať v praktickom živote a overovať predovšetkým bezprostrednou skúsenosťou. Jeho učenie vychádza z klasického theravádového buddhizmu aj mahajány. Viac na: www.dhammadipa.cz

„Ctihodný Dhammadípa je ako klenot.“ Čhökji Ňima Rinpočhe

Poplatok: 90 €
V cene je: organizácia, jednoduché ubytovanie (pri prihlásení dostanete bližšie info), vegetariánska strava na 5 dní (začiatok nedeľa večerou, koniec štvrtok raňajkami – na večeru bude iba polievka).

V cene nie je zahrnuté ocenenie učiteľa. Za učenie a vedenie budete môcť Ctihodnému Dhammadipovi prispieť na mieste anonymne vo forme daru a rozvinúť tak štedrosť.

Viac informácií a prihlášky: info@centrumlong.sk alebo 00421 908 489 933. Pre záväzné prihlásenie je potrebné uhradiť poplatok vopred. Informácie o úhrade dostanete po prihlásení sa.