O mieste

Momentálne ponúkame ústranie v tme a meditačné ústranie v prírode Zaježovej.

Žijeme s rodinou na malebnom a tichom mieste v Zaježovej, ktoré sme sa rozhodli zdieľať aj s vami. Priestory sú jednoduché, no zároveň útulné a prispôsobené potrebám ústrania. V prípade záujmu vám uvaríme chutné pestré vegetariánske jedlo, v sezóne prevažne z vlastnej úrody našej záhrady.

Inšpiráciou pre názov Long bol náhľad popísaný nižšie, ku ktorému by sme sa radi aspoň trochu priblížili:

Long je tibetské slovo a znamená nekonečný prostor, ale prostor zakoušený zevnitř, prostý duality subjektu a objektu, „živoucí prostor lidského bytí“. Může znamenat jak vodní proud či vlnící se prostor, tak střed nebo vnitřek. Ideu pobývaní uprostřed něčeho. Tyto na první pohled nesourodé významy můžeme objevit pohromadě v symbolice tibetských maleb. Tam jsou božstva obklopena světelnou aureolou, jejíž paprsky jsou zčeřené nebo jemně zvlněné. Představují nepřetržité vlny soucitné energie vyzařující ze stavu, kde není „já“ nebo vyzařování bez zářiče“, abychom použili výraz Trungpy Rinpočeho…. Prostor longu nemá žádný střed ani ohraničení. Jsme uprostřed prostoru a jsme samotným prostorem. Je to neomezený prostor otevřenosti, ustavičně vytvářející dynamický proud jevů… Prostor je prázdnota a zářivost: zářivá prázdnota. Poněvadž je prázdna, nic neexistuje, ale poněvadž je zářivá, vzniká z ní všechno… 

Z knihy Zářivá prázdnota, Francesca Fremantle.


Pár slov o nás:

Roman Miesler – praktikujem meditáciu od roku 1991. Moja súčasná prax zahŕňa vipassanové meditácie a techniky tibetského buddhizmu. Kladiem dôraz na celkový rozvoj, zemitosť, otvorenosť, súcitenie a nepretržitú – kontinuálnu meditáciu, ktorá nie je odlišná od bežného, zdravo vedeného života. 
Sprevádzam ľudí v ústraní v tme od roku 2013 a vediem meditačné zásedy od roku 2003.

Katarína Miesler – Zdieľam skúsenosti a vedomosti z vlastnej cesty transformácie a oslobodzovania. V práci s ľuďmi sa snažím o vyvážený prístup, účinne kombinujúci meditáciu, prácu s telom, emóciami, očistu, sebapoznanie, rozvíjanie správneho pochopenia, múdrosti a súcitu, pre odhalenie plného potenciálu a hlbšieho zmyslu života, aby bol prospešný aj pre iných. Sprevádzam ľudí v ústraní v tme od roku 2013 a pracujem s ľuďmi skupinovo a individuálne od roku 2004. Ponúkam aj individuálnu energetickú prácu s očistou pre ľudí, ktorí potrebujú podporu.

Pri sprevádzaní ľudí účinne kombinujeme skúsenosti z našich doterajších, trošku odlišných ciest a prístupov. Zameriavame sa tiež na prácu so zvykovými sklonmi, spracovanie minulosti, prácu s vnútorným dieťaťom – so zraneniami z detstva. Podporujeme v ľuďoch zrelosť v rovine osobnosti, duchovna, vzťahov, v rodine, partnerstve, s deťmi. Vnímame tiež ako dôležitú príprava na smrť.