O centre

Ponúkame ústranie v tme a meditačné ústranie v Zaježovej.

Pozývame tiež blízkych učiteľov, ktorých múdrosť si vážime a chceme dať príležitosť aj vám, aby ste sa s nimi mohli stretnúť a obohatiť svoju cestu.  Žijeme spolu s rodinou na malebnom a tichom mieste v Zaježovej, ktoré sme sa rozhodli takto zdieľať aj s vami. Ubytovanie je jednoduché, v sezóne sa dá spať aj v stanoch. Jedlo varíme vegetariánske, aj z vlastnej zeleniny a ovocia z našej záhrady.

Inšpiráciou pre názov Long bol náhľad popísaný nižšie, ku ktorému by sme sa radi aspoň trochu priblížili:

Long je tibetské slovo a znamená nekonečný prostor, ale prostor zakoušený zevnitř, prostý duality subjektu a objektu, „živoucí prostor lidského bytí“. Může znamenat jak vodní proud či vlnící se prostor, tak střed nebo vnitřek. Ideu pobývaní uprostřed něčeho. Tyto na první pohled nesourodé významy můžeme objevit pohromadě v symbolice tibetských maleb. Tam jsou božstva obklopena světelnou aureolou, jejíž paprsky jsou zčeřené nebo jemně zvlněné. Představují nepřetržité vlny soucitné energie vyzařující ze stavu, kde není „já“ nebo vyzařování bez zářiče“, abychom použili výraz Trungpy Rinpočeho…. Prostor longu nemá žádný střed ani ohraničení. Jsme uprostřed prostoru a jsme samotným prostorem. Je to neomezený prostor otevřenosti, ustavičně vytvářející dynamický proud jevů… Prostor je prázdnota a zářivost: zářivá prázdnota. Poněvadž je prázdna, nic neexistuje, ale poněvadž je zářivá, vzniká z ní všechno… 

Z knihy Zářivá prázdnota, Francesca Fremantle.


Pár slov o nás:

Roman Miesler – praktikujem meditáciu od roku 1991. Moja súčasná prax zahŕňa vipassanové meditácie a techniky tibetského buddhizmu. Kladiem dôraz na celkový rozvoj, zemitosť, otvorenosť, súcitenie a nepretržitú – kontinuálnu meditáciu, ktorá nie je odlišná od bežného, zdravo vedeného života. 
Sprevádzam ľudí v ústraní v tme od roku 2013 a vediem meditačné zásedy od roku 2003.

Katarína Miesler – Zdieľam svoju cestu a skúsenosti s vnútornou prácou, ktorou som doposiaľ prešla. V práci s ľuďmi sa snažím o vyvážený prístup, účinne kombinujúci meditáciu, očistu, sebapoznanie, rozvíjanie správneho pochopenia, múdrosti a súcitu, ktoré spoločne vedú k zdravému každodennému životu. Tým môže náš život nabrať hlbší zmysel a byť prospešný aj pre iných. Sprevádzam ľudí v ústraní v tme od roku 2013 a pracujem s ľuďmi skupinovo a individuálne od roku 2004. Ponúkam aj individuálnu energetickú prácu s očistou pre ľudí, ktorí potrebujú podporu.

Pri sprevádzaní ľudí účinne kombinujeme skúsenosti z našich doterajších, trošku odlišných ciest a prístupov. Zameriavame sa tiež na prácu s emóciami, zvykovými sklonmi, spracovanie minulosti – na prácu s vnútorným dieťaťom – so zraneniami z detstva, aby sme v ľuďoch podporili zdravú zrelosť v rovine osobnosti a ozdravenie vzťahu so sebou, v rodine, parterstve, s deťmi. Dôležitá pre nás je aj príprava na smrť.


…a takto to u nás vyzerá